Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 14-06-2007, 00:00

DGA

Dzisiejsze walne zgromadzenie akcjonariuszy ma zdecydować o emisji akcji oraz wypłacie dywidendy. Zarząd firmy, działającej na rynku usług konsultingowych, proponuje premię 54 gr na jedną akcję. Proponowany dzień ustalenia prawa do dywidendy to 3 lipca, zaś dzień wypłaty to 18 lipca. Na WZA akcjonariusze będą głosować również nad nową emisją akcji, z której DGA chciałoby uzyskać około 25-40 mln zł na przejęcia. Udziałowcy mają zdecydować o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji nie więcej niż 8 mln akcji. Obecnie liczba akcji DGA wynosi 2,26 mln sztuk.

Procad

Jutrzejsze WZA spółki informatycznej ma zdecydować o podziale akcji. Proponowany split zakłada podział w stosunku 1 do 10. Obecnie kapitał zakładowy informatycznej firmy dzieli się na 901 tys. akcji o nominale 1 zł. Także jutro akcje Procadu wejdą w skład TechWIG.

Te informacje w połączeniu z informacjami o zdecydowanej poprawie wyników w I kwartale powodują, że akcje spółki biją kolejne szczyty. Procad na giełdzie zadebiutował w styczniu i od tego czasu jego wycena skoczyła o ponad 130 proc. w stosunku do ceny

emisyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu