Gorące spółki na dziś

SG
27-06-2007, 00:00

CSS

Walne zgromadzenie, które odbędzie się 29 czerwca, zadecyduje o połączeniu z giełdowym Compem. Podmiot, który powstanie z połączenia specjalisty outsourcingu IT i spółki kryptograficznej będzie jednym z większych graczy na polskim rynku informatycznym. W 2006 r. spółki miały razem prawie 300 mln zł przychodów i zarobiły netto około 20 mln zł. Na razie spółka liczy na poprawę wyniku netto w drugim kwartale tego roku w związku z zakończeniem sporu z izbą skarbową. Już wcześniej odzyskała ponad 2 mln zł.

Stalprodukt

Dziś walne zgromadzenie Stalproduktu głosuje w sprawie podziału akcji w stosunku 1:10. Jeśli uchwała przejdzie, to kapitał zakładowy spółki dzielić się będzie na 67,25 mln walorów o wartości nominalnej 0,2 zł. Wczoraj za papiery producenta wyrobów stalowych płacono 1457 zł. Droższe na giełdzie pod względem jednostkowym są jedynie akcje LPP. W poniedziałek Stalprodukt poinformował, że chce w dwa lata podwoić przychody do ponad 2,6 mld zł i trafić do europejskiej czołówki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś