Gorące spółki na dziś

MZ
04-07-2007, 00:00

Nowa Gala

Jutro rusza oferta 19 mln akcji producenta płytek ceramicznych. Na dwie stare akcje Nowej Gali przysługuje prawo nabycia jednego waloru nowej emisji. Cenę emisyjną określono na 3,2 zł. Prawami poboru można handlować tylko do jutra.

Pieniądze z podwyższenia kapitału mają być wykorzystane do przejęcia Ceramiki Gres, którą wyceniono na 77,65 mln zł. Transakcja ma zostać zakończona w najbliższych miesiącach.

Handlowy

Czwartek będzie dniem ustalenia prawa do dywidendy banku. Walne zgromadzenie Banku Handlowego zdecydowało, że z 620,4 mln zł zysku netto z 2006 r. 83 proc. trafi do akcjonariuszy w postaci premii. To daje po 4,1 zł dywidendy na akcję. Wypłata nastąpi 31 sierpnia. Rok wcześniej bank przeznaczył na dywidendę 3,6 zł.

Od początku tego roku na akcjach Handlowego można było zarobić ponad 38 proc. W tym czasie indeks WIG-Banki zyskał 24 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś