Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 10-07-2007, 00:00

Stormm

Dziś po raz pierwszy akcje Elektromontażu Warszawa notowane będą pod nazwą Stormm. Czerwcowe walne zgromadzenie akcjonariuszy zdecydowało o zmianie szyldu spółki oraz sprzedaży zorganizowanej, budowlanej części przedsiębiorstwa. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału spółka stanie się posiadaczem 100 proc. udziałów w Mostostalu-Export-Dom, spółce będącej właścicielem 1,5 mln akcji Ganta oraz blisko 100 proc. udziałów zmierzającego na GPW Zrembu Chojnice. Stormm ma się zajmować ponadto inwestowaniem w m.in. kontrakty terminowe i walutowe.

NFI Octava

Dziś nastąpi długo wyczekiwany przez akcjonariuszy spółki przydział akcji nowej emisji. Prawo do wzięcia w niej udziału mieli inwestorzy, którzy posiadali walory funduszu na zakończenie sesji 15 lutego. Od tego czasu spora część ich środków zamrożona była w prawach do nowej emisji, którymi nie można było handlować. Dopiero pod koniec czerwca fundusz mógł przeprowadzić ofertę, z której spodziewał się uzyskać do 72 mln zł. Pieniądze pójdą na sfinansowanie prowadzonych i planowanych projektów deweloperskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu