Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 13-07-2007, 00:00

Stalexport

Dziś ruszają zapisy na walory spółki, ogłoszone przez Atlantię. W wezwaniu włoski inwestor chce zwiększyć zaangażowanie do 66 proc. Teraz posiada 50 proc. kapitału plus jedną akcję. Atlantia zaoferowała za walory śląskiej firmy 5,87 zł. Zdaniem zarządu Stalexportu, to godziwa wartość. W jego opinii ogłoszenie wezwania jest zgodne z interesami spółki i stanowi element realizacji umowy inwestycyjnej. Włosi zamierzają wspierać Stalexport w działalności autostradowej.

Elkop

W poniedziałek do obrotu giełdowego wchodzi 5,55 mln praw do akcji serii B. To walory, które firma sprzedawała w niedawnej ofercie publicznej po 30 gr. Emisja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a redukcja w ramach zapisów dodatkowych wyniosła ponad 99,6 proc. Elkop uzyskał z emisji 1,46 mln zł (netto). Dzięki tym pieniądzom spółka, specjalizująca się w usługach elektromontażowych dla sektora górniczego, zwiększy kapitał obrotowy i poprawi płynność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu