Gorące spółki na dziś

MZ
opublikowano: 06-09-2007, 00:00

Sanwil

Kurs producenta sztucznych skór wzrósł wczoraj o ponad 100 proc., wobec teoretycznego kursu odniesienia, wyznaczonego po odjęciu prawa poboru nowej emisji. Historia nie daje jasnych wskazówek, jak Sanwil zachowya się w kolejnych dniach. Kiedy odcięto prawo poboru od wyceny Fonu, kurs na pierwszej sesji skoczył o 121 proc. Dzień później zyskał kolejne 11 proc., ale potem było już gorzej. PC Guard zdrożał od razu o 135 proc., by na następnych dwóch sesjach dołożyć 45 proc.

Alchemia

Uprawnionym akcjonariuszom spółki przydzielone zostanie dziś 168,7 mln walorów serii E. Czekali na to długo — terminem ustalenia prawa poboru był 5 lutego, a prospekt emisyjny spędził w Komisji Nadzoru Finansowego prawie 5 miesięcy. Prawo poboru uprawniało do objęcia 3 nowych akcji po cenie 1,3 zł (równej wartości nominalnej). Pieniędzmi z emisji zrefinansowane będą m.in. tegoroczne przejęcia Huty Bankowej. Wczoraj kurs Alchemii zniżkował o 0,7 proc., do 11,7 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś