Gorące spółki na dziś

ADM
opublikowano: 09-10-2007, 00:00

Rainbow Tours

Dziś turystyczna spółka, jako 55. w tym roku, zadebiutuje na GPW. Wartość oferty wyniosła 18 mln zł. Cena akcji została wyceniona na 9 zł, czyli w dolnej granicy przedziału (9-12 zł). W ofercie znalazło się 2 mln walorów, po połowie dla małych i dużych inwestorów. Zapisy w transzy małych graczy zostały zredukowane o 28,3 proc. Rainbow Tours chce pieniądze z parkietu przeznaczyć na przejęcia konkurentów i rozwój sieci na Ukrainie. Działalność spółki koncentruje się na świadczeniu usług turystycznych.

Emperia

To ostatnia okazja dla inwestorów indywidualnych, by zapisać się na akcje Emperii, jednej z największych polskich grup handlowych prowadzącej dystrybucję oraz detaliczną sprzedaż artykułów FMCG. Cena jednej akcji została ustalona na 155 zł, czyli na maksymalnym poziomie. W drugiej ofercie publicznej spółki przeznaczy 200 tys. walorów w transzy inwestorów indywidualnych i 1,7 mln akcji w transzy inwestorów instytucjonalnych. Zapisy dla dużych graczy odbędą się 11 i 12 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ADM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu