Gorące spółki na dziś

SG
11-10-2007, 00:00

Emperia

Dziś i jutro na akcje nowej emisji mogą zapisywać się inwestorzy instytucjonalni. Maksymalną cenę spółka wyznaczyła na 155 zł. Chce uzyskać 232 mln zł. Pieniądze pójdą na przejęcia. W tym roku Emperia Holding przyłączyła do grupy pięć spółek. Zarząd zapowiada, że prowadzi rozmowy z kolejnymi. Jednym z kandydatów do dołączenia do grupy jest ogólnopolska sieć Lewiatan.

ZEG

W poniedziałek ruszają zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu BBI Capital NFI, ma kontrolę nad ZEG. Wezwanie to formalność prawna. Fundusz musi wezwać na akcje, by osiągnąć próg 66 proc. BBI Capital zamierza kupić w wezwaniu 5676 akcji (0,5 proc. kapitału). Cena wynosi 56 zł za walor Zapisy będzie przyjmować DM BZ WBK do 30 października. Ostatnio spekulowano o powiązaniu ZEG i toruńskiego Apatora. Oferta produktowa obu spółek uzupełnia się.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorące spółki na dziś