Gorące spółki na dziś

AS
opublikowano: 28-11-2007, 00:00

Wielton

Dziś firma debiutuje na giełdzie. Producent naczep samochodowych sprzedał 10 mln papierów (8,7 mln instytucjom, 1 mln wybranym inwestorom, a 0,3 mln — w transzy detalicznej. Zamówienia drobnych graczy zredukowano o 49,2 proc. Cenę emisyjną ustalono na 7 zł. Pieniądze z emisji Wielton wyda na inwestycje w majątek trwały i na przejęcia firm. W ubiegłym roku przychody spółki wyniosły 278 mln zł, a zysk netto 8,4 mln.

Jago

Ruszają zapisy na walory oferowane w ramach wykonania prawa poboru. Potrwają do 4 grudnia. Jedno prawo poboru uprawnia do zakupu jednej akcji po 3 zł. Prawami poboru można handlować na giełdzie do 29 listopada. Firma handlowa liczy, że z emisji uzyska 45 mln zł. Pieniądze wyda na budowę chłodni w okolicach Warszawy, rozbudowę chłodni w Krzeszowicach i rozszerzenie bazy transportowej. Resztą zasili kapitał obrotowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane