Gorące spółki na dziś

KZ
opublikowano: 29-11-2007, 00:00

Drozapol

Dziś okaże się, czy bydgoski dystrybutor stali zrealizuje pierwsze, długo obiecywane przejęcie. Jego celem miał się stać większościowy pakiet udziałów w chorzowskim TM Steel. Po zmianie warunków oferty w ostatnich dniach (chodzi bez wątpienia o obniżenie proponowanej kwoty), transakcja nie jest wcale pewna. Zarząd Drozapolu tłumaczył korektę propozycji m.in. sytuacją w branży dystrybutorów stali, sytuacją ogólną na rynku kapitałowym i wycenami innych spółek.

Stark Development

Firma budująca apartamenty w miejscowościach wypoczynkowych planuje podział wartości nominalnej akcji w stosunku 1 do 50. To dobry krok, bo dziś wolumen obrotu jej akcjami na alternatywnym rynku wynosi zaledwie 10 sztuk. O splicie zdecyduje dziś walne zgromadzenie akcjonariuszy. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 2,25 mln akcji o wartości nominalnej 1 zł. Wczoraj za akcję spółki na rynku płacono 20,8 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu