Gorące spółki na dziś

AS
opublikowano: 11-12-2007, 00:00

Elkop

Dziś odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy w sprawie splitu akcji w stosunku 1 do 29. Udziałowcy podejmą też decyzje w sprawie emisji aż 1,28 mld walorów z prawem poboru oraz 280 mln papierów w ramach programu motywacyjnego. Akcje będą sprzedawane po cenie emisyjnej na poziomie 1 gr. Elkop uzyska w ten sposób 15,6 mln zł brutto. Pieniądze ma przeznaczyć na rozszerzenie działalności poprzez przejęcia innych firm. Spółka podała ostatnio kilka dobrych wiadomości. Konsorcjum, w skład którego wchodzi, wygrało kontrakt o wartości 9,7 mln zł.

Victoria NFI

Dziś przypada pierwszy dzień zapisów w wezwaniu na 15,9 proc. akcji funduszu ogłoszonym przez Keystar Holdings po 2,21 zł. Zarejestrowana na Cyprze firma chce skupić 1,36 mln akcji i w ten sposób zwiększyć udział w kapitale Victorii z 50 do 66 proc. Zapisy w wezwaniu potrwają do 31 grudnia w placówkach DI BRE Banku. Fundusz jeszcze niedawno miał być zlikwidowany. Obecnie wydaje się, że cypryjski inwestor ma nowe plany wobec Victorii. Niewykluczone, że fundusz stanie się wehikułem inwestycyjnym lub wydmuszką, poprzez którą na giełdę wejdzie inna firma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS

Polecane