Czytasz dzięki

Gorące spółkina dziś

ASZ
opublikowano: 25-01-2007, 00:00

Polmos Białystok

102 zł

Jutro rusza wezwanie ogłoszone przez Central European Distribution Corporation, notowanego na GPW amerykańskiego dystrybutora alkoholi. Główny akcjonariusz Polmosu Białystok chce kupić 24,32 proc. akcji spółki po 103 zł. Wczoraj kosztowały 102 zł. Amerykanie już raz próbowali skupić walory Polmosu. Jednak w pierwszym wezwaniu zaoferowali dużo mniej: 85 zł, a po protestach drobnych inwestorów podnieśli cenę do 91 zł. Wówczas udało im się skupić 3 proc. akcji. Jeśli wezwanie się powiedzie, to CEDC zwiększy swoje zaangażowanie w Polmosie do 93,14 proc.

Unimil

5,75 zł

W piątek odbędzie się walne, na którym planowane jest głosowanie nad nową emisją akcji. Wokół Unimilu robi się gorąco w związku z wezwaniem Ansella. Spółka zawiesiła ogłoszenie samodzielnej strategii. Według Grzegorza Winogradskiego, prezesa Unimilu, nadal aktualna jest strategia polegająca na przejęciach w zachodniej Europie i Chinach. Zaznacza on, że partnerzy zawiesili negocjacje w oczekiwaniu na wynik wezwania Ansella i w tej sytuacji pokazanie prognoz finansowych Unimilu, opartych na konkretnych akwizycjach, nie miałoby sensu. Rynek czeka na decyzje akcjo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane