Gorąco w Atlantisie

GRA
opublikowano: 13-03-2008, 00:00

Chaos i spory — takie było walne Atlantisu. Mariusz Patrowicz przeforsował jednak split, dwie emisje i zmiany w radzie nadzorczej.

Chaos i spory — takie było walne Atlantisu. Mariusz Patrowicz przeforsował jednak split, dwie emisje i zmiany w radzie nadzorczej.

Na wczorajszym NWZA Atlantisu, oprócz garstki drobnych akcjonariuszy, stawili się dwaj główni udziałowcy — Mariusz Patrowicz, który wraz z podmiotem zależnym kontroluje 10,9 proc. kapitału spółki, oraz firma WA 2000, należąca do dewelopera WAN (4,64 proc. kapitału Atlantisu). Ich spory trwały długie godziny.

Do pierwszego starcia doszło przy ustalaniu porządku obrad. Pozostał jednak bez zmian. Następny konflikt pojawił się przy uchwale w sprawie splitu akcji w stosunku 1 do 35. Część akcjonariuszy protestowała. Na próżno. Split ostatecznie przegłosowano, choć w stosunku 1 do 5 (czyli takim, jaki zaproponował Mariusz Patrowicz). Oficjalny sprzeciw zgłosił WA 2000.

W tym samym czasie trwał spór o prawomocność przedstawionych na walnym pełnomocnictw. Patrowicz kwestionował uprawnienia prze-dstawiciela WA 2000. Ten z kolei miał zastrzeżenia co do prawdziwości podpisów na pełnomocnictwach kilku innych osób.

Przy głosowaniu nad emisją z prawem poboru (cena emisyjna akcji serii E to 7 gr) też było ciekawie. Uchwała przeszła, ale sprzeciw zgłosił... Mariusz Patrowicz, jej pomysłodawca (choć w imieniu kontrolowanej przez siebie firmy Holiday Planet). Tak samo było z emisją prywatną (seria F). Uchwalono ją przy sprzeciwie Holiday Planet.

Prawdziwy chaos zapanował jednak przy punkcie dotyczącym rady nadzorczej. „Ekipa” Mariusza Patrowicza chciała zwiększyć liczbę czło-nków do 9 osób. Protestował WA 2000. Powoływał się na porządek obrad, który zakładał jedynie uzupełnienie jej składu do 5 osób. Ostatecznie górą był Patrowicz. Wprowadził do rady sześciu ludzi. Przedstawiciel WA 2000 dał do zrozumienia, że rozważy zaskarżenie tych uchwał w sądzie.

1:5

W takim stosunku zostanie przeprowadzony split akcji Atlantisu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu