Gorzów zagra w golfa

MBE
opublikowano: 13-10-2010, 00:00

W Gorzowie Wielkopolskim

W Gorzowie Wielkopolskim

wysypisko śmieci zmieni

się w pole golfowe.

Wybuduje go… Zakład

Utylizacji Odpadów.

Do tej pory słynące z żużla miasto stawia na elitarny sport. W przyszłym roku w Gorzowie Wielkopolskim powstanie pole golfowe, które zbuduje należący do miasta Zakład Utylizacji Odpadów (ZUO). Pole powstanie bowiem na 30 ha zamkniętego składowiska odpadów komunalnych.

— Te tereny są traktowane jako zdegradowane. Po zamknięciu składowiska zaszła potrzeba ich rekultywacji. Ponieważ jest to obszar należący do miasta, zrodził się pomysł przeprowadzenia jej w takim kierunku, żeby służyła mieszkańcom — wyjaśnia Magda Sobierajczyk z ZUO.

Spółka już wyłoniła wykonawcę i zapowiada, że ruszy z inwestycją zaraz po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

— Ten projekt podniesie rangę miasta, ściągnie do Gorzowa turystów związanych z branżą golfową i ożywi tę część miasta. Inwestycja łączy ekologię z działaniem na rzecz propagowania sportu — podkreśla Magda Sobierajczyk.

9-dołkowe pole golfowe powstaje z myślą o mieszkańcach. Będzie ogólnodostępne, choć nie darmowe.

— Utrzymanie pola kosztuje, będą więc pobierane opłaty, ale na takim poziomie, żeby mogli korzystać z niego gorzowianie — mówi Magda Sobierajczyk.

Pole będzie także ośrodkiem szkoleniowym dla dzieci, młodzieży i studentów z powiatu gorzowskiego, którzy w ramach szkolnych zajęć będą mogli uczyć się w akademii nauki gry w golfa. Choć będzie to obiekt rekreacyjny, będą mogły odbywać się na nim również turnieje.

Koszt inwestycji szacowany jest na około 4 mln zł. Budowę sfinansuje z własnego budżetu i pożyczek preferencyjnych ZUO. Spółka powalczy też o dotacje z ministerstwa sportu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z pola będzie można korzystać już na przełomie maja i czerwca przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gorzów zagra w golfa