Gosiewski: Podpisanie umowy stabilizacyjnej o 17.30

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-02-2006, 14:16

Szef klubu PiS Przemysława Gosiewskiego poinformował, że o godz. 17.30 w czwartek nastąpi podpisanie umowy stabilizacyjnej między PiS, Samoobroną i LPR. Jak powiedział dziennikarzom w Sejmie, warunkiem jest pozytywny rezultat kolejnej tury rozmów między tymi ugrupowaniami.

Szef klubu PiS Przemysława Gosiewskiego poinformował, że o godz. 17.30 w czwartek nastąpi podpisanie umowy stabilizacyjnej między PiS, Samoobroną i LPR. Jak powiedział dziennikarzom w Sejmie, warunkiem jest pozytywny rezultat kolejnej tury rozmów między tymi ugrupowaniami.

Planowane na godz. 14 wznowienie rozmów - powiedział dziennikarzom w Sejmie negocjator umowy ze strony Samoobrony Janusz Maksymiuk - przesunięto na godz. 14.30.

Szef klubu PiS poinformował, że wykaz ustaw, które sygnatariusze zobowiążą się popierać w Sejmie, będzie obejmował ponad 100 pozycji. Ma on zostać dołączony do umowy stabilizacyjnej w postacie załącznika. Po środowych rozmowach w sprawie umowy, ich uczestnicy zapowiadali, że ustaw tych będzie 50-60.

Obecnie omawiane są 144 projekty ustaw - podał Gosiewski. Podkreślił, że większość to projekty rządowe. Pytany o szczegóły, poinformował, że o 17.30 będzie możliwość zapoznania się z tekstem umowy stabilizacyjnej - w tym z wykazem objętych nią ustaw.  

Szef klubu PiS, pytany, czego brakuje do podpisania umowy odparł: "jeszcze jednej rozmowy z sygnatariuszami porozumienia".

Porozumienie między PiS, Samoobroną i LPR, które ma obowiązywać przez rok, ma umożliwić stworzenie stabilnej większości w Sejmie i w ten sposób zapobiec ewentualnym przyspieszonym wyborom parlamentarnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane