Gospodarka, głupcze!

Krajowa Izba Gospodarcza
opublikowano: 20-08-2007, 00:00

Krajowa Izba Gospodarcza wyraża nadzieję, że przed zapowiadanym skróceniem kadencji obecnego Sejmu parlamentarzyści wezmą sobie do serca hasło wyborcze prezydenta Billa Clintona „Gospodarka, głupcze!” i zdążą uchwalić niezbędne dla rozwoju polskiej gospodarki ustawy.

Za niezbędne należy uznać akty prawne, które pozwolą przyspieszyć budowę stadionów na EURO 2012, infrastrukturę drogową i transportową oraz umożliwią Polsce wejście do strefy Schengen. Obecnie w Sejmie znajdują się trzy projekty dotyczące bezpośrednio tych nie cierpiących zwłoki problemów: ustawa o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Systemie Informacji Wizowej, ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Dwie ostatnie wymagają jeszcze gruntownych prac w komisjach, gdyż nie spełniają oczekiwań przedsiębiorców, jako że w obecnym kształcie zamiast wspomagać — będą utrudniać procesy inwestycyjne.

Ze społecznego punktu widzenia, KIG uznaje za niezbędne uchwalenie przed wyborami także nowelizacji ustawy o VAT (wprowadzenie definicji budownictwa społecznego) oraz ustawy o emeryturach pomostowych.

Krajowa Izba Gospodarcza

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krajowa Izba Gospodarcza

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu