Gospodarka zarobiła żółtą kartkę

opublikowano: 29-03-2018, 22:00

Wskaźnik, który ma informować o przyszłych tendencjach w polskiej gospodarce, co ważne — z wyprzedzeniem, w marcu zaliczył 1,4-punktową korektę.

Wskaźnik, który ma informować o przyszłych tendencjach w polskiej gospodarce, co ważne — z wyprzedzeniem, w marcu zaliczył 1,4-punktową korektę. Mowa o tzw. wskaźniku wyprzedzającym koniunktury (WWK), publikowanym przez Biuro Inwestycji i Cykli Koniunkturalnych (BIEC).

W komunikacie BIEC czytamy, że przyczyną spadku była po pierwsze — nie najlepsza sytuacja na giełdzie (przez ostatnie dwa miesiące WIG cofnął się o około 13 proc.), po drugie — mniejszy napływ nowych zamówień do przedsiębiorstw. Nie bez znaczenia dla gospodarki jest też to, co dzieje się na rynku pracy.

„(…) już obecnie przedsiębiorcy muszą się zmierzyć z problemami, które w przyszłości wzrost ten [gospodarczy — red.] mogą silnie ograniczyć. Dotyczy to głównie braków siły roboczej, zarówno pracowników wykwalifikowanych, jak i tych bez specjalnych kwalifikacji” — czytamy w komunikacie.© Ⓟ

169,2 Taki poziom w marcu osiągnął wyprzedzający wskaźnik BIEC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Dąbrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Gospodarka zarobiła żółtą kartkę