Czytasz dzięki

gov_LAB wyszkoli MŚP

opublikowano: 27-04-2020, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) opublikowała wyniki kolejnej edycji programu gov_LAB.

Do projektu zgłosiło się kilkanaście urzędów. Ekspercką pomoc w opracowaniu innowacyjnych usług wspierających przedsiębiorców otrzymają przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Urzędu Miasta Włocławek, Urzędu Gminy Kielce, Urzędu Gminy w Markach, Urzędu Miasta Kobyłka i Starostwa Powiatowego w Iławie.

— Program gov_LAB nie oferuje wsparcia finansowego, ale pomaga w tworzeniu innowacji. Celem programu jest jak najlepsze dopasowanie oferty urzędów do potrzeb przedsiębiorców — podkreśla Paweł Chaber, ekspert w departamencie analiz i strategii w PARP.

Projekt będzie trwał kilka miesięcy. Przedstawiciele urzędów opracują instrumenty wspierania firm. Będą to m.in. programy doradcze, szkoleniowe, mentoringowe, które zachęcą MŚP do rozwijania inwestycji i tworzenia powiązań kooperacyjnych. Wspomniane usługi będą bazowały na metodologii service design. Polega ona na eksperymentowaniu i testowaniu hipotez, a następnie ich weryfikowaniu.

Uczestnicy programu przedstawią propozycje, jak chcieliby pomagać firmom. Wezmą udział w ośmiu warsztatach i dwóch zjazdach edukacyjno-networkingowych, a także w tzw. Demo Day, czyli dniu demonstracyjnym, podczas którego zaprezentują wspomniane rozwiązania. PARP wesprze ich w tych wyzwaniach i pomoże przygotować odpowiednie programy.

16 - tyle urzędów zgłosiło się do programu gov_LAB…

6 …a tyle weźmie udział w projekcie

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane