GPW bez debiutów

opublikowano: 11-04-2018, 22:00

Tradycja zobowiązuje. Na warszawskiej giełdzie w pierwszym kwartale 2018 r. pojawiły się tylko dwie pierwotne oferty publiczne (IPO) — po jednej na rynku głównym i NewConnect.

Tradycja zobowiązuje. Na warszawskiej giełdzie w pierwszym kwartale 2018 r. pojawiły się tylko dwie pierwotne oferty publiczne (IPO) — po jednej na rynku głównym i NewConnect. Na rynku głównym zadebiutował Novaturas, litewski operator turystyczny, wprowadzający równocześnie akcje do obrotu na Nasdaq Vilnius. Mały parkiet zasilił internetowy Brand24.

— Wyjątkowo niska aktywność na początku roku to od kilku lat charakterystyczna cecha warszawskiego rynku, w szczególności rynku głównego, na którym od 2012 r. w okresie od stycznia do marca nie notowano więcej niż 2 debiuty — komentuje Bartosz Margol, dyrektor w zespole ds. rynków kapitałowych PwC. Marnie wygląda jednak nie tylko liczba, ale też skala IPO. Z analizy PwC wynika, że oba debiuty opiewały łącznie na 24 mln EUR, podczas gdy w całej europie wartość IPO z pierwszego kwartału 2018 r. wyniosła 12,5 mld EUR. To wzrost o 4,6 mld EUR w stosunku do początku 2017 r. © Ⓟ

22 mln EUR Na tyle opiewało IPO Novaturasu, największe na GPW w pierwszym kwartale 2018 r...

3,7 mld EUR ...a taka była wartość IPO Siemens Healthineers przeprowadzonego na giełdzie we Frankfurcie i zarazem największego w Europie.

67 Tyle spółek zadebiutowało łącznie na wszystkich europejskich giełdach.

Źródło: PwC

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy