GPW centrum regionalnym to mit

Grzegorz Nawacki
02-04-2009, 15:25

GPW jest największa w regionie, bo Polska to największy kraj. Ale nie wierzę, że stanie się regionalnym centrum finansowym – uważa Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekao TFI. 

- Nie wierzę, że GPW stanie się regionalnym centrum finansowym. Nie ma zachęt podatkowych dla rynku kapitałowego Nie ma się co przesadnie cieszyć z tego, że nasz rynek jest większy niż u sąsiadów. To naturalne, bo Polska jest większym krajem – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Pioneer Pekso TFI.

Prezes GPW wierzy w swą instytucję.

- Wielkość kraju ma wpływ na wielkość rynku, ale nie decydujący. Gdyby to było takie proste to mielibyśmy więcej autostrad niż np. Czesi, a Chiny byłyby największa i najmocniejszą gospodarką świata tymczasem tak nie jest. Giełda powinna być sprywatyzowana nie po to, by przetrwać bo firma jest w dobrej sytuacji, ale by zyskać kapitał, który jest jej do rozwoju bardzo potrzebny – mówi Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / GPW centrum regionalnym to mit