GPW: Dużym inwestorom nie chce się handlować akcjami gigantów

(Artur Szymański)
opublikowano: 03-03-2006, 12:02

Początek ostatniej sesji tygodnia przynosi lekkie osłabienie na warszawskiej giełdzie. WIG20 oddaje część wczorajszego dorobku, na szczęście spadkowi towarzyszą bardzo małe obroty. Nie pozostaje nic innego jak czekać na ożywienie handlu.

Początek ostatniej sesji tygodnia przynosi lekkie osłabienie na warszawskiej giełdzie. WIG20 oddaje część wczorajszego dorobku, na szczęście spadkowi towarzyszą bardzo małe obroty. Nie pozostaje nic innego jak czekać na ożywienie handlu.

Do południa handel akcjami największych spółek wyniósł skromne 180 mln zł. To bardzo mało. Otwarcie wypadło na plusie, ale zabrakło kapitałów do utrzymania rynku powyżej wczorajszego zamknięcia. Efekt: szybki zjazd indeksu o około 60 pkt.

Nie ma jednak strachu. Podobnie jak w pierwszych minutach nie było wielu chętnych do kupna akcji, tak później inwestorzy nie rzucili się do wyprzedaży akcji. Spora skala spadku wynika z płytkości rynku. Przy niewielkim zaangażowaniu inwestorów wystarczy rzucić na rynek relatywnie niewielką podaż, by znalazło to odbicie w stosunkowo dużym spadku indeksów.

O braku ochoty do handlu akcjami blue chipów niech świadczy fakt, że trzecią spółką pod względem wartości obrotów jest… Internet Group, bohater ostatnich dwóch dni. Na akcjach spółki nie schodzącej z celownika spekulantów handel przekracza 22 mln zł. Tylko Telekomunikacja Polska i Pekao SA są lepsze, ale niewiele. Mniejszym powodzeniem niż IGroup cieszą się takie tuzy jak np. KGHM czy PGNiG.

W ciągu poprzednich dwóch sesji wartość akcji IGroup podwoiła się, ale nie skłania to jak dotychczas graczy do realizacji zysków. Przeciwnie, apetyt rośnie w miarę jedzenia, czego ilustracją jest dzisiejszy ponad 15-proc. wzrost notowań. Spółkę czeka fuzja z CR Media Consulting. Z kolei Hoga.pl połączy się z Wasko. Od kilku dni pod to właśnie wydarzenie toczy się gra walorami Hogi. Dziś kurs szybuje ponad 25 proc. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane