GPW lekko w dół

Kamil Zatoński
opublikowano: 27-05-2008, 10:41

Początek notowań przebiega w dość senne atmosferze. Graczom emocji dostarczają tylko realizowane właśnie lub bardzo prawdopodobne przejęcia. 

WIG20 i sWIG80 zakończyły pierwszą godzinę sesji spadkiem o około 0,1 proc. Więcej (ok. 0,4 proc.)  stracił mWIG40. W gronie blue chipów znów wyróżnia się BRE, a także KGHM, GTC i PKN.

Na szerokim rynku najwięcej szumu medialnego zrobiło się wokół przejęcia W.Kruka przez Vistulę. Transakcja jest coraz bliżej finalizacji po wczorajszej decyzji głównego akcjonariusza pierwszej ze spółek o odpowiedzi na wezwanie. Na razie nie wiadomo, jakie dalsze plany wobec Sfinksa ma za to AmRest (ujawnił się z 5 proc. udziałem).

Wyraźnie rośnie kurs Primy Moda. Zarząd spółki rozważa przeprowadzenie buy-backu. Powód to - według prezesa - „nienaturalnie niska” cena akcji. W ubiegłorocznym IPO Prima Moda sprzedawała akcje po 12 zł. Teraz inwestorzy płacą za nie 4,57 zł (+8,8 proc.).

Drożeje BBI Development, który sfinalizował zakup 11 ha działki w Szczecinie. Planowana powierzchnia użytkowana mieszkań, które zostaną tam wybudowane, to 95 tys. m kw.

Drugą dzień z rzędu rośnie Stormm, którego kurs odbija po siedmiu sesjach nieprzerwanych spadków (w sumie o 20 proc.). W górę idą notowania Swarzędza, którego prezes Łukasz Stelmaszyk zapowiedział, że już w czwartym kwartale tego roku spółka wypracuje zysk.

Rośnie też Toora i TelForceOne, dwaj ulubieńcy spekulantów z ostatnich dni.

Na drugim biegunie jest za to Sanwil, którego PDA tanieją o 11 proc., a kurs akcji (mniej płynnych) nie zmienia się. Na łamach „PB” Jacek Rudnicki, prezes spółki, mówi o drugim już wydłużeniu terminu obowiązywania listu intencyjnego, którego efektem ma być przejęcie zagranicznej spółki z branży producentów materiałów powlekanych. Rozmowy idą ponoć dobrze, ale do dopracowania pozostało kilka szczegółów. Spółka rozmawia też z drugim partnerem, natomiast rozmowy z trzecim zakończono bez efektów. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / GPW lekko w dół