GPW nie może wrócić do równowagi

Mimo wyhamowania spadków indeksów w piątkowym handlu na GPW wciąż jest niespokojnie.

W piątek byki z warszawskiej giełdy wciąż nie mogą podnieść się po nokaucie, jakim były wypowiedzi Bena Bernankego po czerwcowym posiedzeniu amerykańskich władz monetarnych. Po trzech godzinach handlu WIG20 traci kolejne 0,5 proc., po tym jak wczoraj straty inwestorów zbliżyły się do 5 proc. Liderem spadków jest oszczędzona wczoraj TPSA (-5,8 proc.). Tymczasem najmocniej drożeje Tauron (-6,7 proc.), którego notowania załamały się wczoraj o blisko 10 proc. O skali rozchwiania rynku świadczy fakt, że – mimo nieznacznej zmiany indeksu – ponad 1 proc. zmianę kursu notuje aż 12 spośród 20 blue chipów.

Straty z wczorajszego 6 proc. załamania odrabia Asseco Poland (+1,9 proc.). Oferta konsorcjum spółki okazała się najtańsza w przetargu na budowę sieci szerokopasmowej dla Mazowsza.

„Spadkowe” zaległości wobec blue chipów z wczoraj nadrabiają średnie spółki. mWIG40 traci 1,8 proc., powiększając dwudniową przecenę do ponad 4 proc. Jeszcze w środę wskaźnik atakował szczyt hossy z 2011 r. Tylko nieco lepiej radzą sobie sWIG80 (-0,9 proc.) oraz WIG Plus (-0,9 proc.) Poniżej przegląd wiadomości z małych i średnich spółek.

Czerwcową falę zwyżek wymazali sprzedający akcje Getin Holding (-3,5 proc.).Bank Espirito Santo zalecił sprzedaż akcji spółki, wyceniając je na 2,4 zł, o 12 proc. poniżej piątkowych notowań spółki.

Z okolic 20 miesięcznego szczytu zniżkują notowania TVN (-5,4 proc.). Wycenę papierów do 12 zł podwyższył DI BRE. Nadal zaleca akumulowanie akcji.

Z czterotygodniowych minimów odbijają się notowania Sygnity (+0,5 proc.). Spółka dostała zlecenie na miejski system zarządzania w Katowicach. Wartość kontraktu to 9,84 mln zł.

Z 12 – miesięcznych minimów odbijają się notowania KOV (+0,9 proc.). Akcjonariusze Winstar Resources zgodzili się na przejęcie przez KOV. Podmiot powstały z połączenia obu spółek może jeszcze w tym miesiącu zadebiutować na giełdzie w Toronto.

Drugi tydzień z rzędu majowe zwyżki korygują papiery Polnordu (-1,1 proc.). Rekomendację dla spółki do „sprzedaj” obniżył DM IDM SA. Wycena pozostała bez zmian i sięga 5,9 zł.

Z siedmiomiesięcznego szczytu drugi dzień z rzędu osuwają się notowania Wieltonu (-3,7 proc.). Spółka wypłaci 24 gr. dywidendy na akcję.

Drugi dzień z rzędu mocno zniżkują notowania Kruszwicy (-7,1 proc.). Spółka wypłaci 11 gr. dywidendy na akcję. Rok wcześniej premia z zysku sięgała 98 gr.

O 36 proc. skoczyły notowania Elkopu. Do sprzedaży akcji po 16 gr. wezwał DAMF Invest.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane