GPW o dywidendzie

Pytanie czytelnika: Jakie są szanse, że GPW będzie wypłacać dywidendę w kolejnych latach?

Akcja Inwestor

Odpowiedź spółki: Zamiary GPW dotyczące wypłaty dywidendy z zysku za rok 2014 oraz w latach kolejnych zostały wyrażone w nowej polityce dywidendowej spółki, która została opublikowana raportem bieżącym nr 30/2014 29 października 2014 r.

Zgodnie z jej treścią, począwszy od podziału zysku za rok 2014, intencją zarządu GPW jest rekomendowanie walnemu zgromadzeniu corocznej wypłaty dywidendy na poziomie powyżej 60 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy Kapitałowej GPW za dany rok obrotowy, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych.

Dodatkowo, w przypadku podziału zysku za lata 2014 i 2015, zarząd giełdy zamierza rekomendować walnemu zgromadzeniu wypłatę dywidendy na poziomie 2,40 zł brutto na jedną akcję za 2014 r. i 2,60 zł brutto na jedną akcję za 2015 r. Ostatecznie decyzję w sprawie wypłaty dywidendy podejmuje walne zgromadzenie GPW.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW o dywidendzie