GPW odrabia straty

Zwyżki notowań PGE pociągnęły do wzrostów warszawski parkiet.

Środową sesję warszawska giełda rozpoczęła od odrabiania strat po przecenie z ostatnich dni. Przed południem WIG20 zyskuje jedną trzecią proc., odbijając się z trzymiesięcznych minimów. mWIG40 rośnie o 0,4 proc., a zwyżki sWIG80 są o połowę mniejsze. Aż o 3 proc. rośnie kurs PGE, które jeszcze w poniedziałek było najtańsze w historii, licząc po cenach zamknięcia. Do "kupuj" rekomendacje dla spółki podwyższyli jednocześnie analitycy Citigroup i DM BZ WBK.

Ponad 10 proc. zyskuje MW Trade. W zakończonym kwartale przychody wzrosły o 24 proc. Zysk netto skoczył o 60 proc., do 3,2 mln zł, a połowa ubiegłorocznego zarobku zostanie wypłacona  w formie dywidendy. Niespełna 1 proc. zwyżki notuje Alior Bank. Jak zapewnia prezes Wojciech Sobieraj, spółka może zacząć wypłacać dywidendę po 2015-2016 r. Prawie o 3 proc. zniżkują notowania Asbisu. Zysk netto w czwartym kwartale był o 5,5 proc. niższy od prognoz. Trzy czwarte proc. zyskuje Mostostal Warszawa. Konsorcjum z udziałem spółki zbuduje salę koncertowo-kongresową w Toruniu. Ma zarobić prawie 158 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / GPW odrabia straty