GPW: początek handlu stanął pod znakiem przeceny

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 28-11-2001, 10:57

Główne indeksy giełdowe zanotowały niewielkie spadki na otwarciu. WIG 20 rozpoczął notowania na poziomie 1274 punktów i w pierwszych minutach jego wartość wzrosła nawet o 5 punktów głównie za sprawą zwyżkującej ceny Telekomunikacji. Indeksom pomagają również echa wczorajszego rajdu na Elektrimie. Dobrą passę stara się również podtrzymać KGHM. Miedziowe akcje wydają się być dotychczas odporne na panującą na GPW korektę spadkową. Walorom lubińskiej spółki pomagają zwyżkujące notowania miedzi oraz pogłoski o możliwości przejęcia kombinatu.

Po wzroście do 1279 punktów, WIG 20 rozpoczął dynamiczniejszy ruch w dół. Aktualnie jego wartość zbliża się do 1260 punktów. Po ubiegłotygodniowym spadku WIG 20 poniżej 1,3 tys. punktów, indeks największych spółek konsoliduje się między 1250 - 1280 punktów. Sygnałem powrotu wskaźnika do trendu wzrostowego powinno być przekroczenie 1290 punktów. Pogłębienie korekty i groźba załamania dotychczasowej poprawy koniunktury zasygnalizuje zamknięcie notowań poniżej strefy 1260 punktów. Poruszamy się więc w ciasnym kanale i rozstrzygnięcia co do krótkoterminowego ruchu indeksu można oczekiwać w każdej chwili.

Dzisiaj poznamy decyzję Rady Polityki Pieniężnej dotyczącej poziomu stóp procentowych. Rynek oczekuje redukcji w granicach 100 - 150 punktów bazowych. Jednocześnie obserwatorzy rynku zauważają, że decyzja jest już w cenach akcji i nie wywoła impulsu do kupna papierów.

SG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy