GPW: Sesja może zacząć się wzrostem

opublikowano: 03-08-2004, 09:06

Piąty z rzędu wzrost amerykańskich rynków powinien uspokoić graczy w Europie. Nerwy są zbędne i jeśli dziś faktycznie dojdzie do uspokojenia w Eurolandzie, możliwe są wzrosty w Warszawie.

Ostrzeżenia przed możliwością ataków terrorystycznych na terenie Stanów Zjednoczonych nie odstraszyły amerykańskich inwestorów od kupna akcji na Wall Street. Główny indeks Dow Jones zanotował 0,4-proc. wzrost, zaś technologiczny Nasdaq zwiększył wartość o 0,24 proc. Dobre wiadomości zza oceanu powinny wpłynąć na uspokojenie graczy w Europie Zachodniej. Są więc nadzieje na odrobienie wczorajszych strat.

To z kolei byłaby woda na młyn optymistycznie nastawionych inwestorów na warszawskim parkiecie. Wczoraj nasi inwestorzy zachowali się odpowiedzialnie powstrzymując się od powielenia nerwowego spadku obserwowanego na giełdach naszych zachodnich sąsiadów.

Pod koniec wczorajszej sesji WIG20 na krótko nawet wyszedł na plus, by ostatecznie jednak zakończyć kosmetyczną stratą. Indeks szerokiego rynku WIG pierwszą sesję sierpnia zakończył symbolicznym wzrostem. Wydaje się, że rynek nie chce dalej spadać, co można wnioskować po poniedziałkowych wzrostach największych spółek parkietu. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Sesja może zacząć się wzrostem