GPW: Skotan drożeje czwartą kolejną sesję

06-03-2007, 11:06

Umiarkowanym kupnem akcji Skotanu inwestorzy dają wyraz nadziejom na poprawienie sytuacji producentów biopaliw.

W takim przekonaniu utwierdza inwestorów - ponownie - premier Jarosław Kaczyński. W dzisiejszych "Sygnałach Dnia" powiedział: "My jesteśmy za produkcją biopaliw. Podejmę, jeśli trzeba, odpowiednie decyzje, ale musimy wiedzieć, że to są decyzje zgodne z regulacjami Unii Europejskiej […] Chodzi o to, żeby w Polsce zaczęto na dużą skalę wytwarzać biopaliwa".

Kurs Skotanu wzrósł w pierwszej godzinie wtorkowej sesji o blisko 4 proc. Warto zaznaczyć, że podczas poniedziałkowego zmrożenia klimatu inwestycyjnego na GPW, Skotan uchronił się przed przeceną. Podrożał o 4 proc., dziś ta tendencja jest kontynuowana. To nie pierwszy raz gdy inwestorzy pozytywnie reagują na słowa Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że poprzednia lawina zleceń kupna akcji producenta biopaliw wchodzącego w skład giełdowego imperium Romana Karkosika (na zdj.) miała miejsce 20 lutego. Jarosław Kaczyński stwierdził wówczas, że nie boi się rozpadu koalicji z powodu sporu Andrzeja Leppera z Zytą Gilowską w sprawie ulgi akcyzowej dla producentów biokomponentów.

Tamtą sesję Skotan zakończył 12,7-proc. zwyżką przy 36,7 mln zł obrotu. W pierwszej godzinie wtorkowego handlu aktywność graczy wyraża się póki co 9-mln wartością obrotów. Za akcję płacono wówczas 15,9 zł. Dziś kurs jest wyżej około 55 groszy. Na tym poziomie ostatni raz kurs Skotanu był 10 stycznia. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / GPW: Skotan drożeje czwartą kolejną sesję