GPW w czerwieni

GRA
opublikowano: 07-10-2010, 11:22

Czwartkowa sesja zaczyna się od spadków. Indeks największych firm traci ok. 0,3 proc., podobnie jak indeks średnich przedsiębiorstw.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się PZU, które zyskuje 0,5 proc. a najgorzej – Bioton, który tanieje o prawie 5 proc.

Ponad 3 proc. traci PGE. Wygląda na to, że rynek nerwowo reaguje na doniesienia TVN CNBC i Bloomberga o zamiarze sprzedaży przez skarb państwa 187 mln akcji, stanowiących 10 proc. kapitału. Wartość tego pakietu to ok. 4,3 mld zł.

Po porannych wzrostach, przed godz. 11 uspokoił się kurs Calatrava Capital (0 proc.), czyli dawnego I&B System. Spółka podała, że porozumiała się z globalnym funduszem inwestycyjnym, który zainwestuje 50 mln zł w jej akcje. Nazwa funduszu nie została ujawniona. Podpisanie ostatecznej umowy powinno nastąpić nie później niż do 6 listopada 2010 r. Pieniądze pozyskane z nowej emisji akcji zostaną przeznaczone na „realizację dotychczasowej strategii inwestycyjnej spółki, zakładającej realizację projektów inwestycyjnych gwarantujących osiąganie ponadprzeciętnych stóp zwrotu”.

Tanieje z kolei Kulczyk Oil Ventures, który ogłosił wstępne wyniki odwiertów w Brunei. Z komunikatu wynika, że są pozytywne, tzn. jakość np. zbadanego piasku jest wyższa od oczekiwań. Mimo to kurs KOV traci prawie 2 proc.

Na niewielkim minusie jest również Mirbud, choć budowlana spółka pochwaliła się zdobyciem kontraktu na 54,4 mln zł brutto. Tyle dostanie za wybudowanie laboratorium biologiczno-chemicznego dla Uniwersytetu Warszawskiego.

Na plusie jest z kolei Jago (+0,7 proc.). Dystrybutor mrożonek wciąż sprzedaje akcje zależnej spółki budowlanej – Zrembu-Chojnice (+1.1 proc.). Od końca września Jago sukcesywnie „sypie” akcjami Zrembu, a także własnymi. Do transakcji dochodzi codziennie i obejmują najczęściej 15 tys. papierów. Dziś rano Jago poinformowało o kolejnej takiej transakcji. Sprzedało właśnie 15 tys. walorów Zrembu, po 0,92 zł.

GRA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW w czerwieni