GRA

KL
opublikowano: 02-03-2010, 00:00

Pierwsze od lat przejęcie. Spółka kupiła Proryb, który specjalizuje się w rybach wędzonych i marynatach.

Pierwsze od lat przejęcie. Spółka kupiła Proryb, który specjalizuje się w rybach wędzonych i marynatach.

Wilbo już od dawna prowadziło rozmowy w sprawie przejęć, ale nie mogło ich dopiąć. Wiadomo — były rozbieżności co do ceny. Wreszcie się udało. Wczoraj rybna spółka ogłosiła, że porozumiała się z właścicielami Prorybu, który specjalizuje się w produkcji ryb wędzonych, marynat, ryb solonych oraz wyrobów garmażeryjnych.

Umowa zakłada, że Wilbo kupi 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym, a zapłaci za nie w gotówce i akcjach. W pierwszej kolejności przekaże sprzedającym 700 tys. euro (czyli prawie 2,76 mln zł) oraz wyemituje dla nich 1,18 mln akcji (rynkowa wartość tego pakietu to nieco ponad 30 mln zł). Kolejne raty zapłaci, jeśli przejęta spółka osiągnie w tym i przyszłym roku określony w umowie poziom zysku EBITDA (obie raty ustalono na 947 tys. zł).

— Proryb ma znaczący potencjał wynikający z możliwości podniesienia rentowności, zwiększenia poziomu sprzedaży i restrukturyzacji kosztów — podkreśla zarząd w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu