Gra polskiego studia dobrze sobie radzi w Chinach

opublikowano: 11-04-2019, 12:28

Gra „Tanks A Lot!” z portfolio BoomBita, w ciągu trzech dni od otrzymania tytułu gry dnia od tamtejszego AppStore’a, osiągnęła przychody w wysokości ponad 0,5 mln zł.

„Tanks A Lot!” znajduje się  obecnie w TOP17 najlepszych gier free-to-play na system iOS w Chinach, a w szczytowym momencie zajmowała piąte miejsce.

Kadr z gry "Tanks A Lot"
Zobacz więcej

Kadr z gry "Tanks A Lot" źródło: YouTube

- Wiedzieliśmy, że „Tanks A Lot!” przypadnie do gustu chińskim graczom, natomiast nie spodziewaliśmy się aż tak dobrych wyników. Imponujące rezultaty w Chinach napawają nas ogromnym optymizmem, bowiem to największy i jednocześnie jeden z najdynamiczniej rosnących rynków gier mobilnych na świecie - mówi Marcin Olejarz, prezes BoomBita.

„Tanks A Lot!” to gra mobilna typu MOBA (multiplayer online battle arena), w której gracze toczą walki czołgów.

Zwiększenie obecności na rynku chińskim jest jednym z głównych celów grupy BoomBit. W tym celu spółki utworzyła MoonDrip - joint-venture ze Stefanem Wangiem, byłym szefem działu gier mobilnych w Cheetah Mobile, potentacie chińskiego rynku gier mobilnych. W drugim kwartale br. spółka ta wyda w Chinach dwie gry – muzyczną Dancing Dreamer oraz symulator jazdy samochodem Driving School.

- MoonDrip to nasza furtka do Chin. Partnerstwo ze Stefanem Wangiem, weteranem tamtejszego rynku gier mobilnych, sprawia, że jesteśmy spokojni o nasze wspólne projekty skierowane do chińskich graczy. Liczymy, że obie gry, które zadebiutują tam w drugim kwartale br., osiągną co najmniej tak duży sukces jak „Tanks A Lot!” - mówi Marcin Olejarz.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy