Gracze nie przejmowali się posiedzeniem FOMC

Marek Druś
opublikowano: 29-06-2007, 00:00

Wzrosty na Wall Street wystarczyły, by na europejskich rynkach też poprawiły się nastroje. Indeksy rosły od rana, odrabiając część strat z poprzednich kilku sesji. Podane przed rozpoczęciem handlu za oceanem dane o wzroście gospodarczym w USA w I kwartale nie wywołały dużej reakcji. Inwestorzy kupowali przecenione w ostatnim czasie akcje spółek surowcowych. W górę szły kursy m.in. notowanych w Londynie BP i BHP Billiton. Na giełdzie we Frankfurcie rekordowo drożały akcje Deutsche Postbank. Commerzbank ujawnił zainteresowanie przejęciem. W Paryżu inwestorzy kupowali akcje Danone. Spowodowały to pogłoski o ofercie przejęcia oddziału koncernu produkującego ciastka, wycenianego na 3,5 mld EUR.

Sesje w USA rozpoczęły się niewielkimi zmianami indeksów. Inwestorzy czekali na publikację komunikatu po posiedzeniu FOMC. Taniały akcje spółek branży półprzewodnikowej po słabej prognozie kwartalnych wyników Novellus Systems.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu