Grape Up rekrutuje informatyków

opublikowano: 14-10-2018, 22:00

Spółka pomagająca największym firmom w migracji do chmury szuka pracowników w Białymstoku i Krakowie.

Grape Up, polska firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania z wykorzystaniem technologii cloud native (powstających i funkcjonujących w chmurze) oraz podejściu DevOps, zwiększyła w pierwszej połowie roku przychody o 60 proc. — do 13,2 mln zł.

Prekursorzy:
Prekursorzy:
Konrad Siatka, prezes Grape Up, uważa, że jego firma jest jedną z nielicznych na świecie z dużym doświadczeniem w wykorzystaniu technologii cloud native oraz podejścia DevOps.

Świadczy usługi z zakresu konsultingu IT dla dużych firm, pomagając im skrócić czas wprowadzania nowych produktów i usług cyfrowych na rynek. Wśród jej klientów jest wiele firm z listy Forbes1000, np. Volkswagen, Swisscom czy Dell, a eksport odpowiada za 100 proc. jej sprzedaży. Niedawno przeniosła swoje centrum developerskie w Białymstoku do większego biura i do końca 2019 r. planuje zwiększyć w nim zatrudnienie o około 50 proc. Obecnie zatrudnia około 100 osób, w tym najwięcej w centrum deweloperskim w Krakowie, w którym także prowadzi rekrutację. Od 2015 r. spółka ma oddział w Santa Clara w Kalifornii, a w przyszłym roku planuje otwarcie kolejnego biura w USA, tym razem w Chicago, co związane jest z szybkim rozwojem spółki za oceanem. Rekrutowani pracownicy do centrów deweloperskich Grape Up w Krakowie i Białymstoku mają wspierać projekty realizowane głównie w USA.

Firma została założona w 2006 r. i początkowo działała jako software house pomagający start-upom z Doliny Krzemowej w USA. Z czasem wyspecjalizowała się w technologiach cloud native oraz podejściu DevOps i dziś jest jedną z bardziej doświadczonych firm w tym obszarze na rynku amerykańskim.

— Jesteśmy jedną z nielicznych spółek na świecie, która ma w tym obszarze tak duże doświadczenie. Jednym z naszych pierwszych projektów było m.in. stworzenie dla firmy AddLive technologii rozpoznawania obrazu, która po jej przejęciu przez Snapchata w 2014 r. stała się podstawą działania wideoczatu na tej platformie — mówi Artur Witek, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż i rozwój w firmie Grape Up.

Rynek cloud to jeden z najdynamiczniej rozwijających się segmentów w branży IT. Według niedawnego badania firm Century Link and Statista, globalna wartość tego rynku to około 180 mld USD, a roczne tempo wzrostu wynoso 24 proc.

60 proc. O tyle wzrosły przychody Grape Up w pierwszej połowie 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane