Grecy uciekają do Niemiec

KŁ, CNBC.COM
opublikowano: 30-05-2012, 13:57

Tysiące dobrze wykształconych pracowników opuszczają Grecję z powodu kryzysu pustoszącego ich kraj – informuje CNBC.com.

Niemcy, będące motorem gospodarczym Europy i krajem krytykowanym przez Greków za narzucanie ostrych warunków odnośnie oszczędzania w zamian za pomoc finansową, doświadczają właśnie napływu młodych wykształconych imigrantów.

Tygodnik “Der Spiegel” donosi, że choć w greckich gazetach drukowane są “kreskówki ukazujące Niemców jako nazistów, strażników w obozach koncentracyjnych i imperialistów w strefie euro, którzy pozwalają swoim dłużnikom wykrwawiać się na śmierć’, to Grecy ciągle przyjeżdżają do Niemiec z nastawieniem, że „wszystko jest lepsze od Aten”.

Ponad 50 proc. młodych Greków jest bez pracy, nie dziwią więc statystyki, z których wynika, że w 2011 roku liczba Greków, którzy przeprowadzili się do Niemiec wzrosła o 90 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC.COM

Polecane