Grudniowa hossa trwa

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 21-12-2010, 14:02

Zapewnienia o chińskim wsparciu dla borykających się z problemem zadłużenia krajów europejskich sprzyjały kontynuacji grudniowej hossy. Notowania przedsesyjne wskazują na spore szanse na  nowe dwuletnie maksimum indeksu S&P 500.

Na niespełna dwie godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 i Dow Jonesa zwyżkują o około 1/3 proc., a futures na Nasdaq zyskują ¼ proc.

Trwająca trzy tygodnie fala zwyżek wyniósł wskaźnik S&P 500 do poziomów najwyższych od ponad dwóch lat, a nastroje wspierały lepsze od oczekiwań dane o sprzedaży detalicznej, z sektora wytwórczego i rynku nieruchomości. Indeks znajduje się

- W gospodarce amerykańskiej mamy do czynienia z trwałym ożywieniem cyklicznym. Ono będzie pozytywnie oddziaływać na koniunkturę w innych rejonach globu – komentował w telewizji Bloomberg James McCaughan, prezes Principal Global Investors.

Nastroje na rynkach europejskich wspierały wypowiedzi wicepremiera Chin na forum ekonomicznym w Pekinie. Wang Qishan powiedział że kraj podjął „konkretne działania”, aby przeciwdziałać kryzysowi w Europie oraz zapewnił o wsparciu Państwa Środka dla MFW.

Zdaniem Prasada Patkara z Platypus Asset Management wypowiedzi te mogą mieć wpływ na poziom awersji do ryzyka utrzymującej się na rynkach. Inwestorzy ze spokojem przyjęli natomiast możliwość obniżenia przez Moody’s Investors Service ratingu Portugalii.

Gwiazdą sesji może być Adobe Systems. Papiery spółki drożeją w notowaniach we Frankfurcie o blisko 5 proc. po tym, jak producent oprogramowania do tworzenia grafiki komputerowej podał prognozy na bieżący rok przewyższające oszacowania analityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane