Grunt na medal - czas na lubelskie

DI
opublikowano: 23-09-2010, 08:50

Z kujawsko-pomorskiego przenosimy się na tereny województwa lubelskiego. Do konkursu zgłoszono sześć działek.

W październiku poznamy laureatów konkursu „Grunt na medal”, organizowanego przez Polską Agencję  Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Regularnie przybliżamy naszym czytelnikom te działki, które przeszły do drugiego etapu. Opublikowaliśmy już opisy działek z terenu woj. lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego, podkarpackiego i kujawsko-pomorskiego, dzisiaj - z lubelskiego. Patronem medialnym konkursu jest „Puls Biznesu” i serwis samorzady.pb.pl

1. Bychawa – 3,42 ha

Własność gminy, teren pofałdowany, z licznymi uskokami (różnica poziomów dochodzi do 15 m), poprzecinany liniami elektrycznymi średniego napięcia. Dojazd polną, krętą drogą. Dostępne energia elektryczna i woda. Brakuje gazu i kanalizacji. Działka położona jest 15 km od drogi krajowej nr 19, 25 km od Lublina.

2. Chełm / Dzielnica Przemysłowo-Składowa, ul. Wschodnia – 11,46 ha

Własność Miasta. Kształt działki przypomina wydłużony trójkąt. Brakuje mediów - energia elektryczna w odległości 1100 m, gaz -  6000 m, woda - 650 m, kanalizacja - 1000 m. Teren usytuowany wzdłuż drogi krajowej nr 12, która prowadzi do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku (przejście w odległości 20 km). W odległości 100 m od terenu bocznica (możliwość dostępu do szerokotorowej linii kolejowej). Prowadzone są rozmowy o objęciu terenu statutem Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

3. Dęblin / Nadatki – 3,65 ha

Własność miasta. Kształt zbliżony do prostokąta, pokryty samosiejką. W środkowej części terenu zaniżenie, w którym w okresie wiosny i jesieni pojawiają się wysięki wód podskórnych. W południowo-zachodniej części terenu nieczynna bocznica kolejowa. Dostępne wszystkie media poza kanalizacją (300 m). Dojazd do działki lokalna drogą o nawierzchni nieutwardzonej. Działka jest położona 2,3 km od drogi krajowej nr 48, 10 km od E 17 i 100 km od międzynarodowego lotniska w Warszawie.

4. Lubartów / ul. Gazowa – 18,5 ha

 


Własność gminy. Teren płaski, czysty, obecnie użytkowany rolniczo, przecięty nowo wybudowaną drogą gminną o nawierzchni asfaltowej. Dostępne są wszystkie media poza gazem (200 m). Przez teren przebiegają linie SN i WN, na terenie nieczynna bocznica kolejowa do ewentualnej rewitalizacji. Działka znajduje się ok. 260 m od drogi krajowej nr 19 i 25 km od Lublina. Relatywnie niska cena gruntu.

5. Ryki / obręb Julin, ul. Przemysłowa – 5,86 ha

Własność gminy i właścicieli prywatnych. Nieregularny kształt, porośnięty samosiejką. Duża różnica poziomów dochodząca do 10 m, na terenie betonowe ogrodzenie do rozbiórki. Dostępna energia elektryczna i gaz. Woda w odległości 450 m, brak kanalizacji. Przez teren przechodzi podziemny gazociąg. Dojazd drogą powiatową o nawierzchni asfaltowej. W odległości 400 m od działki bocznica kolejowa, w odległości 750 m droga krajowa nr 17. Relatywnie wysoka cena gruntu.

6. Zamość / Kompleks Szczebrzeska  – 18,80 ha

Własność miasta. Teren płaski, czysty, w kształcie zbliżonym do prostokąta. Przez teren przebiega linia energetyczna SN. Wszystkie media w odległości do 60 m. Dojazd wąska i krętą drogą lokalną (w planach budowa drogi dojazdowej w 2011 r.). Działka znajduje się 400 m od drogi krajowej nr 74. W odległości 1,8 km bocznica kolejowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Grunt na medal - czas na lubelskie