Grupa MCI tworzy kolejne fundusze

Katarzyna Latek
25-08-2010, 00:00

Po udanym I półroczu prognoza wartości aktywów może zostać przekroczona. I to znacznie.

Po udanym I półroczu prognoza wartości aktywów może zostać przekroczona. I to znacznie.

MCI Management ma wiele planów na drugą połowę roku. Wśród nich upublicznienie kilku spółek i kilka nowych inwestycji. W portfelu funduszu jest trzech kandydatów na parkiet. Na GPW mogą trafić Telecom Media oraz turystyczna Invia. Biotechnologiczny Genomed może zadebiutować na NewConnect.

— W przypadku Invii równolegle pracujemy nad dwoma scenariuszami: wprowadzeniem spółki na giełdę samodzielnie albo nad połączeniem jej z Travelplanet — mówi Tomasz Czechowicz, prezes MCI.

Nowe inwestycje

Do końca 2010 r. grupa funduszy może zainwestować jeszcze w 2-3 spółki technologiczne, 2-3 z branży biotechnologii lub farmacji. Jedną inwestycję planuje fundusz MCI.Euroventures, a jedną lub dwie — Helix Ventures, który skupia się m.in. na internecie i technologiach mobilnych.

Do grupy dołączają właśnie dwa nowe fundusze. Jeden z nich to Internet Ventures, współtworzony z Internet Investment Fund. Będzie miał do wydania 100 mln zł. Tomasz Czechowicz przypomniał, że fundusz czeka na rejestrację. W organizacji jest też MCI.ImmoVentures, który będzie inwestował w nieruchomości.

— Docelowo chcemy mieć portfolio funduszy nieruchomościowych — zapowiada Tomasz Czechowicz.

Jego zdaniem, to dobry moment na inwestycje w nieruchomości. Nie ma poważnej konkurencji wśród funduszy, a po boomie sprzed kilku lat ceny są niższe. Do października w grupie powinien pojawić się także fundusz inwestujący w czyste technologie.

Wyjście bez pośpiechu

MCI nie zamierza się spieszyć z wyjściami z inwestycji.

— Podchodzimy do tego tak: jeśli jest dobra okazja, to z niej korzystamy — mówi prezes.

Na razie z portfela MCI na pewno nie zniknie ABC Data. Zdaniem Tomasza Czechowicza, obecna wycena firmy nie zachęca do takiej transakcji. Wierzy on, że spółka ma dobre perspektywy.

— ABC Data chce zostać regionalnym liderem, chcemy wziąć udział w budowie tej spółki — mówi prezes.

MCI podsumowało pierwsze półrocze 2010 r: fundusz miał 21,21 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 11,37 mln zł zysku rok wcześniej. Podtrzymał prognozę zakładającą wypracowanie 67 mln zł zysku netto w całym 2010 r.

Prognoza zakładała także, że wartość aktywów grupy MCI na koniec roku przekroczy 545 mln zł. Już obecnie jest wyższa: fundusz zarządza aktywami wycenianymi na 554,3 mln zł.

— Niewykluczone, że przekroczymy, może nawet znacząco, prognozę wartości aktywów pod zarządzaniem — zapowiada Tomasz Czechowicz

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Latek

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa MCI tworzy kolejne fundusze