Czytasz dzięki

Grupa PKO BP znów walczy o PCM

opublikowano: 18-04-2019, 10:16

Jest nowe wezwanie na spółkę zajmującą się leasingiem samochodów. Tym razem wzywający płaci 23,75 zł za akcję.

Ogłoszone zostało czwarte wezwanie na akcje Prime Car Management (PCM), działającej na rynku leasingu samochodów pod szyldem Masterlease. Do gry postanowiła wrócić PKO Leasing, spółka zależna PKO Banku Polskiego. To zresztą bank wystawił gwarancję zapłaty za akcje PCM.

Jakub Kizielewicz, prezes PCM
Zobacz więcej

Jakub Kizielewicz, prezes PCM Fot. ARC

PKO Leasing płaci 23,75 zł za akcję. W poprzednim wezwaniu płaciło 23 zł i nie przekonało akcjonariuszy do sprzedaży walorów PCM. 23 zł było zresztą ceną z końca wezwania. Początkowo PKO Leasing oferowało 11,38 zł. Samym ogłoszeniem wezwania zainicjowało zresztą niespotykaną dotychczas licytację o akcje PCM. Po PKO Leasing wezwania ogłosiły Hitachi Capital Polska i Pollen Street Capital. Wezwanie tego ostatniego jeszcze trwa, ale przesuwanie końca zapisów wskazuje, że nie idzie po myśli wzywającego.

PKO Leasing chce kupić wszystkie akcje PCM z zamiarem wycofania spółki z giełdy. Z treści wezwania wynika jednak, że zadowoli się pakietem kontrolnym obejmującym 66 proc. walorów.

Zapisy na sprzedaż akcji będą przyjmowane od 13 maja do 11 czerwca 2019 r. Są przy tym podzielone na dwie fazy – do 22 maja włącznie i od 23 maja. Jeżeli w pierwszej fazie chęć sprzedaży akcji wyrażą właściciele 66 proc. akcji to operacja to zostanie rozliczona do 27 maja, choć PKO Leasing do 11 czerwca będzie czekać na następnych chętnych do sprzedaży akcji PCM. Jeśli w pierwszej fazie nie będzie odpowiednio dużej podaży to PKO Leasing będzie czekać z decyzją o ewentualnym zakupie akcji PCM do końca wezwania.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy