GTC pojawi się na giełdzie w Afryce

opublikowano: 06-07-2016, 16:30

Deweloper uzyskał dopuszczenie do obrotu na głównym parkiecie w Johannesburgu.

Globe Trade Centre (GTC) to deweloper komercyjny przez lata wchodzący w skład indeksu WIG20 (obecnie jest w WIG 30). W Republice Południowej Afryki pojawi się w ramach dual listingu.  Podstawową giełdą, na której notowane będą akcje GTC ma pozostać giełda w Warszawie. GTC nie planuje emisji nowych akcji w związku z dopuszczeniem jej akcji do obrotu na giełdzie w Johannesburgu. Debiut GTC na tamtejszym parkiecie jest wstępnie planowany na 18 sierpnia 2016 r.

Giełda w Johannesburgu
Zobacz więcej

Giełda w Johannesburgu Bloomberg

- W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie południowoafrykańskich inwestorów nieruchomościami komercyjnymi o wysokim standardzie, zlokalizowanymi w regionie Europy Wschodniej, co potwierdzają m. in. ostatnie transakcje zawarte w Polsce, Rumunii, Serbii i Chorwacji. W wyniku tego zainteresowania zdecydowaliśmy się na notowanie równoległe w Johannesburgu, aby powiększyć naszą bazę akcjonariuszy i zapewnić inwestorom w RPA możliwość inwestowania w czołowego właściciela i operatora nieruchomości komercyjnych w regionie - komentuje Thomas Kurzmann, prezes GTC.

Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. mkw powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. 

W RPA instytucjonalny popyt na akcje deweloperów, szczególnie tych zarejestrowanych za granicą, utrzymuje się na wysokim poziomie. Południowoafrykańscy inwestorzy wykazują silny apetyt na wysokiej jakości akcje deweloperów z siedzibą za granicą, którzy mają udokumentowane osiągnięcia. Inwestycje w tego rodzaju akcje przekroczyły w ciągu ostatnich 3 lat poziom 80 miliardów randów.

W marcu 2016 r. południowoafrykański REIT (spółka specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości) o nazwie Redefine Properties przejął nieruchomości Echo Investment w wielu miastach Polski o wartości 1,19 mld EUR.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GTC pojawi się na giełdzie w Afryce