GTech rozwinie skrzydła Polcardu

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 29-05-2003, 00:00

GTech, który kilka dni temu formalnie został właścicielem 62,8 proc. akcji Polcardu, zamierza znacznie przyspieszyć rozwój spółki.

— Do tej pory Polcard koncentrował się na obsłudze sieci akceptacji kart i stawianiu nowych terminali w punktach handlowo-usługowych. Teraz chcemy, by obsługiwał na zasadach outsourcingu także banki, np. oferując im przetwarzanie danych — mówi Robert K. Vincent, wiceprezes GTech ds. komunikacji.

Zadaniem Polcardu będzie także zwiększenie rentowności, pozyskanie nowych klientów, rozwinięcie oferty udostępnienia możliwości ładowania w POS-ach tzw. kart przedpłaconych czy uiszczania w nich opłat za rachunki. Ma to doprowadzić do znacznego zwiększenia przychodów — z 60 do 147-166 mln zł w 2004 r. Polcard ma także stanowić centrum rozliczeniowe GTech w regionie Europy Środkowej i Wschodniej.

— Polcard będzie obsługiwał i rozliczał transakcje bezgotówkowe w krajach, gdzie działa GTech, np. w Czechach, na Słowacji, Litwie, Ukrainie i Węgrzech — mówi Robert K. Vincent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu