Guru amerykańskiej telewizji stacił 100 mln USD

opublikowano: 21-02-2016, 22:00

David Milch, amerykański scenarzysta i producent, uważany za jednego z największych twórców telewizyjnych, przez hazard stracił cały majątek.

Twórca pokazywanych także w Polsce seriali „NYPD Blue”(„Nowojorscy gliniarze”) i „Deadwood”, czterokrotny zdobywca nagrody Emmy, były profesor Uniwersytetu Yale, miał niegdyś majątek szacowany na ponad 100 mln USD. Obecnie okazuje się, że przez uzależnienie od hazardu jest bankrutem z 17 mln USD długu — poinformował „The Hollywood Reporter”. Sprawa wyszła na jaw przy okazji sprawy sądowej, którą wytoczyła żona Milcha firmie NKSFB, zarządzającej majątkiem jej i męża. Kobieta twierdzi, że mimo bardzo częstych kontaktów firma nie informowała jej o hazardzie męża, była natomiast zapewniana o dobrym stanie finansów. Ostatecznie dowiedziała się jednak, że ma wraz z mężem miliony dolarów długu. Zmusiło to ją i męża do wyprzedaży majątku, m.in. jednego z dwóch posiadanych domów, biżuterii, dzieł sztuki, a nawet sprzętu AGD. Z powodu swojej obecnej sytuacji David Milch ma ograniczenie wydatków do 40 USD tygodniowo. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Guru amerykańskiej telewizji stacił 100 mln USD