H.Bauer przejmie WP Twój Styl

Administrator
opublikowano: 13-01-2002, 22:27

W poniedziałek na rynek ma trafić oficjalne potwierdzenie umowy, którą w czasie weekendu wynegocjowały władze Grupy Interim i niemieckiego wydawnictwa H.Bauer. Na jej mocy Niemcy przejmą od Interimu kontrolę nad Wydawnictwem Prasowym Twój Styl i tym samym nad prestiżowym miesięcznikiem kobiecym "Twój Styl".

W poniedziałek na rynek ma trafić oficjalne potwierdzenie umowy, którą w czasie weekendu wynegocjowały władze Grupy Interim i niemieckiego wydawnictwa H.Bauer. Na jej mocy Niemcy przejmą od Interimu kontrolę nad Wydawnictwem Prasowym Twój Styl i tym samym nad prestiżowym miesięcznikiem kobiecym "Twój Styl". Oznacza to, że klęskę w potyczce o przejęcie "TS" poniesie BRE Bank, który usiłował przejąć firmę za długi.

W niedzielę po południu okazało się, że władze Interimu znalazły wyjście z kryzysowej syutuacji. Z grona kilka instytucji finansowych i inwestorów branżowych najbardziej konkretną ofertą złożył niemiecki Bauer i on też ma zostać nowym właścicielem "Twojego Stylu". Wartość transakcji nie jest jeszcze znana, ale wartość WPTS była szacowana na 30-35 mln USD.

BRE Bank próbował przejąć WPTS wypowiadając niespodziewanie wydawnictwu trzy umowy kredytowe i żądając spłaty 55 mln zł w ciągu siedmiu dni. Termin płatności miał upłynąć w poniedziałek.

Bauer działał dotychczas wyłącznie z segmencie popularnej prasy kobiecej i młodzieżowej (wg strony internetowej, wydawnictwm ma w ofercie 19 tytułów prasowych). Przejęcie "TS" byłoby pierwszym krokiem na drodze do rozszerzenia grupy docelowej. Drugim krokiem ma być wprowadzenie wiosną na rynek tygodnika gospodarczego, nad czym pracuje w Bauerze zespół pod wodzą Jana Bazyla Lipszyca i Piotra Aleksandrowicza.

MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / H.Bauer przejmie WP Twój Styl