Czytasz dzięki

Haitong Bank podwyższył wycenę Ten Square Games

GSU
opublikowano: 17-06-2020, 10:21

Analityk Haitong Bank Konrad Księżopolski w raporcie z 16 czerwca podwyższył cenę docelową Ten Square Games do 644 zł z 505 zł, utrzymując rekomendację „kupuj”.

Wyższa wycena to pochodna podwyższenia prognoz zysku netto na lata 2020/21 o odpowiednio 20 proc. i 27 proc., za sprawą wyższej niż oczekiwano monetyzacji gry Fishing Clash.

Haitong Bank oczekuje w drugiej połowie 2020 r. średniomiesięcznych przychodów na poziomie 58 mln zł. Uważa, że choć znaczący wzrost kosztów user acquisition w okresie kwiecień-maj br. zaszkodził rentowności spółki w drugim kwartale 2020 r., to zaowocuje on późniejszym wzrostem marż. Haitong Bank docenia, że Ten Square Games wykorzystał szansę znaczącego spadku kosztów user acquisition w czasie pandemii koronawirusa i pozwolił zwiększyć wskaźnik MAU (miesięczna liczba aktywnych użytkowników) dla Fishing Clash do 2,9 mln w I kw. 2020 r. wobec 1,9 mln. w IV kw. 2019 r. Powinno to pozwolić na wyższą monetyzację w drugiej połowie 2020 r.

Wśród pozytywnych czynników krótkoterminowych dla spółki analitycy wyróżniają: dalszą poprawę monetyzacji gry Fishing Clash, która do tej pory zdaje się mieć miejsce notując od początku miesiąca kolejne rekordy dochodowości, certyfikację Fishing Clash w Chinach, która jest raczej kwestią tygodni niż miesięcy oraz udany debiut gier SoliTales, Flip This House i Hunting na arenie międzynarodowej, planowany na jesień 2020 r.

Zdaniem Konrada Księżopolskiego wygaszanie lockdownu nie szkodzi jak na razie popularności Fishing Clash.

„Jak na razie nie wpływa to na tempo monetyzacji Fishing Clash, które stale rośnie, wspierane przez intensywną akcję marketingową. Po rekordowym wyniku w maju 2020 r. (80 miejsce w Google USA, 84 na iPadach w USA i 90 na iPhone w USA) dotychczasowe wyniki z czerwca 2020 r. pokazują dalszą poprawę (74 miejsce w Google, 81 na iPadach w USA i 84 na iPhone USA)” – czytamy w raporcie.

Artykuł jest skrótem rekomendacji wydanej przez Haitong Bank 16 kwietnia o godz. 8.00.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane