Hakerzy z Korei Północnej chcieli wykraść dane o szczepionce Pfizera

ARŻ, Reuters
opublikowano: 16-02-2021, 13:44

Agencja wywiadowcza Korei Południowej twierdzi, że ​​hakerzy z Korei Północnej próbowali wykraść informacje na temat szczepionek stworzonych przez firmę Pfizer, pisze Reuters.

Pfizer
Pfizer
Geert Vanden Wijngaert

Ha Tae-Keung, członek komisji wywiadowczej parlamentu Korei Południowej powiedział, że gigant farmaceutyczny był jedną z firm, która została zhakowana przez hakerów z Korei Północnej. Próbowano wykraść informacje o szczepionkach i terapii objawowej.

Nie ujawniono, kiedy dokładnie doszło do ataku i czy był on skuteczny. Pfizer na razie nie skomentował sprawy.

W poprzednich miesiącach hakerzy z Korei Północnej podjęli próby włamania się do systemów co najmniej dziewięciu firm farmaceutycznych, w tym Johnson & Johnson, Novavax i AstraZeneca. Część ataków została udaremniona przez służby wywiadowcze Korei Południowej.

Eksperci twierdzą, że hakerzy działający na zlecenie reżimu Kim Dzong Una mogą być bardziej zainteresowani sprzedażą skradzionych danych niż wykorzystaniem ich do opracowania własnej szczepionki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane