Jeden z największych wycieków poufnych danych dotyczących gier

Jakub Sławiński, The Guardian
opublikowano: 19-09-2022, 15:42
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Do sieci wyciekło blisko 90 filmów i zdjęć obrazujących długo wyczekiwany hit Grand Theft Auto VI. To jeden z największych wycieków poufnych danych dotyczących gier w historii – pisze The Guardian.

Rockstar

W weekend do sieci trafiły nagrania z tworzonej właśnie przez wytwórnię Rockstar Games, kontynuacji kultowej serii GTA. Materiały opublikowane na GTAForum przez użytkownika o pseudonimie „teapotuberhacker” mają pochodzić z komunikatora Slack, używanego przez pracowników do komunikacji wewnętrznej.

Oryginalny post został szybko usunięty, ale informacja zdążyła już rozprzestrzenić się w Internecie. Rockstar wystąpił do platform takich jak YouTube, czy Twitter o natychmiastowe usunięcie treści dotyczących wycieku.

Haker twierdzi również, że wykradł kod źródłowy gry GTA V i będący w fazie produkcji kod, do nowej wersji gry GTA VI. Rockstar nie skomentował dotychczas wycieku, ale źródła zbliżone do wytwórni mówią, że opublikowane materiały są prawdziwe.

Materiał filmowy pokazuje testy animacji, układy poziomów i testy rozgrywki, w tym niektóre w pełni udźwiękowione rozmowy między postaciami – pisze The Guardian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane