Halal szansą dla eksporterów

  • DI
opublikowano: 25-09-2018, 22:00

Malezja zaprasza firmy działające w sektorze halal (w islamie określenie wszystkiego, co jest dozwolone w świetle szariatu) do odwiedzenia tego kraju i poznania jego oferty jako globalnego centrum rozwoju tej branży.

Okazją do tego będą Targi MIHAS organizowane przez Malezyjską Agencję ds. Promocji Eksportu (MATRADE). Odbędą się one w kwietniu przyszłego roku w Kuala Lumpur. Podczas targów promowane będą następujące branże: spożywcza, farmaceutyczna, kosmetyczna, turystyczna, gospodarka cyfrowa i e-commerce, usługi logistyczne oraz bankowość islamska. Poza spotkaniami biznesowymi podczas MIHAS 2019 będzie możliwość nawiązania kontaktów z ekspertami ds. halal oraz liczne konferencje branżowe. Organizowane od ponad dekady targi stały się jedną z najważniejszych imprez w Malezji. Wydarzenie skupia pod jednym dachem producentów halal, firmy handlowe, importerów i eksporterów, dystrybutorów i dostawców poszukujących możliwości rozwijania biznesu w Azji Południowo-Wschodniej.

Warto dodać, że Malezja już piąty raz z rzędu znalazła się na czele rankingu Global Islamic Economy Indicator (GIEI) jako kraj o najbardziej rozwiniętej gospodarce islamskiej. Z kolei Thomson Reuters w swoim rankingu nt. sytuacji w globalnej gospodarce islamskiej przewiduje, że potencjalna wartość rynku islamskiego osiągnie 3,081 tryliona USD do 2022 r. Aby światowy handel w sektorze halal się rozwijał, w trakcie targów MIHAS zostanie zorganizowana platforma pod nazwą Międzynarodowy Program Zakupowy (International Sourcing Platform). Do udziału w targach można zgłosić sie na stronie internetowej: www.mihas.com.my.

 

WAŻNA DATA

3-6.04.2019 W tych dniach odbędzie się najbliższa edycja targów MIHAS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy