HB Reavis sprzedaje Postępu 14

PAB
opublikowano: 02-11-2020, 16:06

Notowana na giełdzie w Wiedniu spółka CA Immo kupiła od słowackiego dewelopera biurowiec na warszawskim Mokotowie.

HB Reavis sprzedał spółce CA Immo wybudowany w 2015 r. biurowiec Postępu 14. Wartość transakcji wyniosła ok. 87 mln EUR. Biurowiec Postępu 14 ma 34,5 tys. m kw. powierzchni i jest w całości wynajęty.

Biurowiec Postępu 14
Biurowiec Postępu 14
Fot. HB Reavis

Jak czytamy w komunikacie prasowym, według Keegana Visciusa, dyrektora inwestycyjnego CA Immo, „przy początkowej stopie zwrotu brutto z tytułu wynajmu na poziomie 7,5 proc., inwestycja ta zapewnia natychmiastowy przychód zabezpieczony umowami z najemcami o wysokiej wiarygodności kredytowej”. Roczny przychód z najmu brutto wynosi 6,5 mln EUR.

Wśród najemców są m.in. polskie oddziały takich firm jak AstraZeneca czy Samsung Electronics. Do dyspozycji najemców w budynku jest m.in. kawiarnia, sklep spożywczy, drogeria i przestrzeń coworkingowa HubHub. Budynek korzysta z czystej energii pochodzącej z turbin wiatrowych, infrastruktury rowerowej, stacji ładowania samochodów elektrycznych, energooszczędnych wind i oświetlenia, a także wykorzystaniu wody deszczowej do podlewania roślin i chłodzenia systemów klimatyzacyjnych. Nieruchomość posiada zielony certyfikat BREEAM na poziomie Excellent.

Spółka CA Immo już wcześniej posiadała już w Polsce osiem biurowców o wartości ok. 510 mln EUR. Obecny zakup dodał do jej portfela pierwszy budynek, jaki spółka nabyła na Mokotowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane