Hefal wraca na giełdę

GRA
opublikowano: 26-08-2009, 00:00

Zamiast na główny parkiet na New Connect. I z nowym prezesem. Producent lodowisk wraca do giełdowej gry.

Zamiast na główny parkiet na New Connect. I z nowym prezesem. Producent lodowisk wraca do giełdowej gry.

Po miesiącach milczenia producent sztucznych lodowisk wraca na rynek kapitałowy. Jutro zadebiutuje na rynku New Connect.

— W czerwcu nasi akcjonariusze podjęli decyzję, że wchodzimy na alternatywny rynek, ale bez oferty. Do obrotu wejdą wszystkie istniejące akcje — mówi Sonia Erbel, członek zarządu Hefal Serwis.

W zeszłym roku Hefal podjął próbę wejścia na "dużą" giełdę, ale projekt zakończył się fiaskiem. Najpierw spółka kilkakrotnie zawieszała ofertę publiczną, czego przyczyną był znikomy popyt na akcje. Nic dziwnego — nastroje na giełdzie były wtedy grobowe. Wreszcie zamknęła ofertę, sprzedając zaledwie 1 proc. kapitału, ale zarząd GPW nie zgodził się na debiut spółki. Nie spełniała bowiem regulaminowych wymagań, dotyczących m.in. kapitalizacji. Teraz Hefal znów snuje giełdowe plany.

— Nie wykluczamy, że w przyszłości spróbujemy przeprowadzić kolejną emisję akcji — zapowiada Sonia Erbel.

Pieniądze uzyskane z zeszłorocznej niedoszłej emisji Hefal chciał wykorzystać przede wszystkim na budowę nowych lodowisk.

— Realizujemy ten cel, lecz musieliśmy sięgnąć po kredyty bankowe. Zbudowaliśmy już 12 lodowisk i budujemy kolejne. Z drugiego celu emisyjnego, czyli przejęcia firmy zajmującej się ślusarką aluminiową, musieliśmy zrezygnować — wyjaśnia Sonia Erbel.

Na New Connect Hefal zostanie wprowadzony przez nowego prezesa — Piotra Leszczyńskiego. Jego poprzednik, Daniel Kowalski, który w zeszłym roku chciał wprowadzić spółkę na GPW, zmienił pracę.

Gdyby kapitalizację Hefala liczyć według ceny emisyjnej akcji sprzedawanych w zeszłorocznej ofercie (28 zł), wyniosłaby około 15 mln zł. Tyle byłaby warta firma, która w 2008 r. osiągnęła 22,5 mln zł przychodów i około 1 mln zł zysku netto. Po pierwszym półroczu 2009 ma 14,9 mln zł sprzedaży i 0,55 mln zł zysku netto

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu