Czytasz dzięki

Hermes sygnalizuje wzrost popytu na luksus

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 22-10-2020, 11:22

Luksusowy dom mody Hermes International wrócił w trzecim kwartale do wzrostów po tym, gdy konsumenci odzyskali apetyt na produkty takie jak torby marki Birkin.

Przychody w trzecim kwartale w dziale wyrobów skórzanych wzrosły o 7,8 proc. i wyniosły 1,8 mld euro – podała firma w komunikacie. To więcej, niż oczekiwane przez analityków 7 proc.

Wzrost popytu pomaga firmie odbudować przychody po blokadach w pierwszej połowie, które sprawiły, że konsumenci nie mieli okazji na zakup drogich torebek i jedwabnych szalików w sklepach stacjonarnych.

Wyższą sprzedaż odnotowano przede wszystkim w regionie Azji i Pacyfiku, w tym w Japonii, gdzie zakupy najczęściej robią Chińczycy. W międzyczasie w Europie i obu Amerykach dochody spadły, ale w wolniejszym tempie niż w drugim kwartale.

Akcje Hermesa odbiły się od marcowego dołka, zamykając wtorkową sesję na rekordowym poziomie. Od początku roku zapasy wzrosły o 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane