Hertz pożycza 1,65 mld USD, by uniknąć bankructwa

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 16-10-2020, 17:01

Międzynarodowa sieć wypożyczalni samochodów, która w maju ogłosiła upadłość, pożyczy 1,65 mld USD od trzech funduszy inwestycyjnych.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, pożyczkodawcami są Apollo Global Management, Diameter Capital Partners i Silver Point Capital.

"To nowe finansowanie zapewni dodatkową elastyczność finansową, ponieważ będziemy nadal radzić sobie ze skutkami pandemii w branży turystycznej i podejmować kroki, aby jak najlepiej przygotować naszą działalność na przyszłość” - powiedział CEO Hertz Paul Stone w piątkowym oświadczeniu.

Środki mają pomóc w reorganizacji spółki, która w maju znalazła się w stanie upadłości. To efekt załamania ruchu lotniczego i turystyki międzynarodowej. Problemy finansowe firmy zaczęły się jednak już dużo wcześniej. Pod koniec marca była zadłużona na 24 mld USD.

Akcje Hertza wzrosły w piątek rano o 178 proc. osiągając cenę 2,86 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane